CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

Friday, November 7, 2008

Individually Wrapped Prunes!



Now what will they think of next?! These will be easy to grab and throw in your purse on the way out the door so you can have a nutritious snack when you get the "munchies". I discovered these on the Internet...I have not yet seen them in stores. I wonder how much they cost. I wonder if the wrapping will give them more clout...and if kids will be more likely to eat them, since it is fun to unwrap your little treasure.

1 comments:

Larissa said...

I saw these at vons yesterday - not sure how much they cost - but if you are eating 9 prunes a day I doubt it is worth the cost and time to unwrap 9 each day (: just stick your nine in a plastic bag(: